_
بررسی تغییرات جوی بر عملکرد حصار الکتریکی

سوال اول اینست که فنس الکتریکی را قرار است با چه کاربردی مورد استفاده قرار دهید. زیرا  فنس الکتریکی دارای کاربردهای بسیار زیادی است و عملکرد صحیح و یا دقیق  آن نیز وابسته  به نوع کاربری آن است. فنس الکتریکی کمپ گذرانی، فنس الکتریکی کشاورزی، فنس الکتریکی حیات وحش، فنس الکتریکی امنیتی و فنس الکتریکی نظامی بخشی از کاربردهای حصارهای الکتریکی گریز است. تمامی رده این محصولات در شرکت نوآوران سبز فردا تولید و از طریق نمایندگان رسمی گریز اجرا می شود.

فنس الکتریکی کشاورزی مدل گریز E4000
_
 تاثیر برخورد شاخ و برگ درختان با حصار الکتریکی
به دلیل عدم نیازمندی به حساسیت برخورد در فنس هایی که کاربرد کمپ گذرانی و کشاورزی دارند عوامل جوی و یا برخورد شاخ و برگ درختان  را می توان از طریق تنظیمات داخلی دستگاهها بی تاثیر نمود. لیکن توجه به این نکته ضروری است که برخورد کامل سیم های حاوی انرژی ضربانی در اتصالات شدید و یا برخورد کامل با زمین  موجب کاهش قدرت بازدارندگی دستگاه مرکزی گریز می شود.
اما در سیستم های امنیتی و یا نظامی حصار الکتریکی گریز توجه به برخورد به عنوان یک اولویت در تشخیص ورود محسوب می شود. در طراحی امنیتی حصار الکتریکی گریز، قابلیت تشخیص سطح خطا از برخورد به عنوان یک انفعال مطلوب و موثر محسوب می شود.
بطور کلی در طراحی فنس های الکتریکی گریز عناصر فعال الکترونیکی به عنوان حسگر محیطی  و خطا پذیر وجود ندارد و مجموعه سیم های فولادی و آرایش آنها در یک مدار الکترونیکی تجزیه و تحلیل می شود.
کاربرد فنس الکتریکی در باغچه
_
بررسی عوامل ایجاد خطا در فنس الکتریکی
_
دمای هوا
دمای شدید یکی از عوامل تخریب دیوارهای برقی محسوب می شود.
سیم های فولادی در حصار الکتریکی  به دلیل تغییرات دما می توانند منبسط و منقبض شوند. در هوای بسیار گرم، سیم‌ها منبسط  و آویزان می شوند، که می‌تواند اثربخشی آنها را در بازدارندگی  کاهش دهد. در هوای سرد، نیز سیم‌ها منقبض شده و کشیده می‌شوند و خطر تخریب افزایش می یابد.  در فنس های الکتریکی گریز عامل تغییرات دما  به لحاظ استفاده خلاقانه از یراق اختصاصی  گریز موجب اختلال در عملکرد دیوار الکتریکی نمی شود.
Thermometer-on-snow-shows-low-temperatures-zero.-Low-temperatures-in-degrees-Celsius-and-fahrenheit.-Cold-winter-weather-zero-celsius-thirty-two-farenheit-868098786_1258x8
_
 برف و بارندگی
بارندگی  یکی دیگر از عوامل بالقوه ایجاد خطا در فنس های الکتریکی است.
باران، برف و یخ می‌توانند باعث اتصال کوتاه یا افت ولتاژ حصارهای الکتریکی شود.  در دستگاههای سری کشاورزی بارندگی می‌تواند موجب کاهش قدرت فنس باشد. پوشش گیاهی و شاخ و برگ مرطوب نیز می تواند اثربخشی حصار را با ایجاد مسیری برای خروج ضربانهای الکتریکی  کاهش دهد.
اما در سامانه های تولیدی گریز  به دلیل طراحی ویژه در ادوات و عایق ها و همچنین ایجاد تنظیمات تطبیق پذیر با شرایط محیطی نقش نامطلوب بارندگی و برف موجب اعلان خطا و یا کاهش قدرت نهایی نمی شود.
خطا در فنس الکتریکی، شرایط جوی در فنس الکتریکی، نرده برقی، حصار برقدار، حصار الکتریکی
_
باد
باد می تواند موجب جابجایی اجسام سبک و رسانا و برخورد آن با دیوار الکتریکی بشود.
علاوه برآن بادهای شدید موجب تاب خوردن سیم های برق یا برخورد درختان مجاور با استراکچر حصار می شود. کشش مناسب و اجرای اصولی نمایندگان مجری و همچنین بازدید دوره ای برای هرس شاخ و برگ درختان می تواند موجب کاهش اثر نامطلوب باد در فنس الکتریکی بشود.
_
صاعقه
صاعقه یکی دیگر از عوامل جوی نامطلوب در اجرای سیستم های حصار الکتریکی محسوب می شود.
صاعقه  به طور بالقوه با تخلیه الکتریکی در سیم ها و نرده های فلزی متصل به فنس های الکتریکی موجب تخریب و از بین رفتن سامانه می شود. حوادث ناشی از صاعقه می تواند دامنه وسیعتی از تخریب را داشته یاشد. اما بیشترین عامل تاثیر گذار در برق زدگی، عدم رعایت اصول مهندسی برق در سامانه فنس الکتریکی  است.  
تمامی تولیدات دستگاههای مرکزی گریز دارای محافظت از رعد و برق و صاعقه طراحی شده اند. محافظ الکترونیکی صاعقه در صورت وقوع رعد و برق مانع بروز خسارات می شود.
فنس الکتریکی گریز
به طور کلی، دو عامل در انتخاب برند فنس الکتریکی مهم است. اول انتخاب یک سیستم حصار برقی با کیفیت بالا که بتواند در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی مقاومت نماید. و دوم تیم پشتیبان و لجستیک سرویس دهنده . شرکت نوآوران سبز فردا از سال 1383 تاکنون با طراحی و تولید انواع فنس های الکتریکی و ادوات جانبی  پیشرو در ایران و خاورمیانه است.  ما با فعالیت علمی ( اختراعات و ثبت مقالات بین المللی ) و عملی بیش از دو دهه تولید و اجرای حصار های الکتریکی هم اکنون در سراسر کشور از طریق نمایندگان رسمی گریز اماده خدمت و مشاوره به شما هستیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس