_
 فنس الکتریکی در استخرهای پرورش آبزیان

شاید در نگاه نخست به نظر برسد که استفاده از حصار الکتریکی تنها برای محیط خشک زمینی مناسب باشد. اما  فنس الکتریکی کاربردهای زیادی دارد و استفاده از آن حتی در محیط های آبی مانند استخر پرورش آبزیان نیز کاربردی و موثر است. بطور مثال از حصار الکتریکی برای جلوگیری از ورود حیوانات شکارچی مانند سمور آبی ، راکن و یا حتی مارها استفاده می شود. استخردارانی که تولیدکننده  پرورش آبزیان هستند، می توانند از مدل های کشاورزی سیستم فنس الکتریکی گریز برای افزایش بهره وری خود استفاده کنند. استفاده از این روش برای محصور سازی استخر هیچ منافاتی با حفظ محیط زیست ندارد و تحت هیچ شرایطی حیوانات شکارچی آسیب نمی بینند. حیوانات در اثر نزدیک شدن به سامانه گریز بدون هیچ گونه آسیبی از استخر دور شده و شرطی می شوند. همچنین می توان فنس امنیتی گریز را برای جلوگیری از تعرض سارقین در استخرها نیز استفاده نمود. بی شک استفاده از سامانه الکتریکی گریز یکی از بهترین روش‌های حفاظتی  و مراقبتی در محیط‌ های آبی است. 

_
 فنس الکتریکی آبی

در مثالی دیگر از فنس الکتریکی مدل E4000  برای جلوگیری از مهاجرت گونه های ماهی مهاجم مانند کپور آسیایی ، اردک ماهی و گربه ماهی استفاده می شود. با استفاده از ضربان الکتریکی تولید شده در مدل های سری E  از شنا کردن ماهی ها در بالادست، و رسیدن آنها به محل تخم ریزی و اختلال در اکوسیستم محلی جلوگیری می شود.

_
اخطار مهم !

فنس الکتریکی گریز از کاهش و یا افزایش ولتاژ برق استفاده نمی کند. بلکه با ایجاد ضربان موجب شبیه سازی رفلکس عصبی می شود. بنابراین هرگز اقدام به اتصال برق مستقیم یا غیر مستقیم به جریان آب نکنید زیرا می تواند تجربه تلخ و بسیار زیانبار و جبران ناپذیر به وجود آورد. استفاده از  تجهیزات حصار الکتریکی گریز برای انسان و حیوان  کاملا ایمن و دارای استاندارد می باشد.

استاندارد و ایمنی در فنس الکتریکی گریز

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس