_

 فنس الکتریکی گریز در سیمای رسانه

خبر گزاری برنا نوشت:

فنس الکتریکی هوشمند محصولی است که به جای شوک الکتریکی، حس برق گرفتگی را به سارق یا فرد متجاوز القاء می کند. این سامانه  به نوعی شوک برق را شبیه سازی می کند و عوارض برق گرفتگی ندارد.

گزارش خبرگزاری ها از فنس الکتریکی گریز
_

ادامه خبر

یکی از محصولات این شرکت، نوع خاصی از حصارهای الکتریکی هوشمند است. این حصارها به جای شوک الکتریکی، حس برق گرفتگی را با سارق یا فرد متجاوز به حریم، القاء می کند و عوارض برق گرفتگی را ندارد. این سامانه به یک دستگاه مرکزی وصل است و مانند رادار عمل کرده و در هر نقطه‌ای که با حصارها برخوردی صورت بگیرد، آن را به اطلاع اپراتور می‌رساند.

 یکی دیگر از ویژگی‌های این سامانه این است که می‌تواند برخورد با حصار را به صورت پیامک به تلفن همراه مالک ساختمان یا محوطه، اطلاع دهد. علاوه بر این سامانه هوشمند پیامی به دوربین‌ها ارسال می‌کند تا بر روی نقطه برخورد فرد یا حیوان با حصار الکتریکی زوم کنند. این سامانه همچنین قابلیت اتصال به پهبادها را نیز دارد.

بخشی از استفاده کنندگان از این سامانه کشاورزان ایرانی هستند. صاحبان استخرهای پررش ماهی که نمی‌خواهند حیواناتی مانند سمور آبی به استخر حمله کند. و یا پرورش دهندگان شترمرغ برای محافظت از ماکیان خود در مقابل گرگ و روباه، از این محصول استفاده کرده‌اند.

سازمان راهداری، شرکت کشتیرانی و نهادهای دولتی و خصوصی دیگر نیز برای حفاظت از محوطه‌های خود از این محصولات دانش‌بنیان بهره برده‌اند. شرکت دانش‌بنیان نوآوران سبز فردا که این محصول را تجاری سازی کرده همچنین موفق شده است، در تیرماه سال جاری، اولین محصول خود را به کشور عراق صادر کند. با توجه به نیاز محوطه‌های صنعتی و اداری آن کشور به ارتقاء امنیت، پیش‌بینی می‌شود که این گونه محصولات باکیفیت ایرانی با استقبال همسایگان روبه رو شود.

 معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تا کنون صدها شرکت خلاق و دانش‌بنیان را در حوزه های مانند پیشگیری از سرقت، مورد حمایت قرار داده است. این محصولات می‌تواند از بار سنگین کار پلیسی بکاهد و هزینه امنیت را کاهش دهد.

یکی از برنامه‌های در دست اجرا حمایت از این شرکت‌ها است تا تولید و توسعه فناورانه محصولات ساخت ایران‌ افزایش یابد و سهم این محصولات از بازار بیش‌تر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

تماس